Sprawdź nasze rankingi produktów!

 

pills2
TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA
Sprawdzone tabletki na powiększenie penisa. Nie daj się nabić w butelkę! 

 

Tabletki na przedwczesny wytrysk
TABLETKI NA OPÓŹNIENIE WYTRYSKU
Problem z wytryskiem? Dzięki tym tabletkom zaczniesz kontrolować swój wytrysk!

 

tabletki na potencje 
TABLETKI NA POTENCJĘ

Problemy z erekcją? Sprawdź nasz ranking tabletek na MEGA potencję.

  Czytaj dalej   Czytaj dalej   Czytaj dalej

Jak skutecznie rzucić palenie papierosów?

Jak rzucić palenie papierosów? Dlaczego warto spróbować skończyć z nikotyną? Tylko co dwudziestej osobie udaje się rzucić palenie na stałe. Poznaj skuteczne metody rzucania palenia i uwolnij się od nikotyny raz na zawsze!

Rzucanie palenia – siła woli

Walka z nikotyną zaczyna się w Twojej głowie. Musisz traktować papierosy jako wroga, który chce Cię zabić. Trzeba znaleźć powód, żeby rzucić. To pomoże Ci się zmotywować i wytrwać w postanowieniu. Może to być powód ekonomiczny, ale po prostu po to żeby dłużej cieszyć się zdrowie i jak najdłużej cieszyć się życiem z najbliższymi. Początki zawsze bywają trudne, dlatego musisz mocno wierzyć w to co Cię motywuje. Ważne jest uświadomienie sobie dlaczego sięgasz po papierosa.

Palę bo – argumenty za i przeciw

 • mam z tego przyjemność – jest to złudne odczucie, przyjemności nie daje smak papierosa, ale zaspokojenie głodu nikotynowego, od którego jesteś uzależniony. Przypomnij sobie co czułeś kiedy zaciągnąłem się papierosem pierwszy raz. Zapewne nie było to coś Ci smakowało, czułeś dławienie i niesmak w ustach.
 • łagodzą stres oraz pozwala się zrelaksować – w sytuacjach stresowych często pali się więcej niż zazwyczaj. Jest to nabyty nawyk, który przybraliśmy jako formę walki ze stresem. Pomyśl co robiłeś w takich sytuacjach kiedy jeszcze nie paliłeś papierosów. Zrelaksować się można w inny sposób, pomyśl co najbardziej Cię relaksuje i zmień nawyki na zdrowsze.
 • pozwalają się skoncentrować – osoby uzależnione są bardziej skoncentrowane kiedy mają stabilny poziom nikotyny we krwi, wraz ze spadkiem nikotyny czujemy coraz większą chęć na papierosa, co może dekoncentrować. Nie oznacza, to że palacze mają większe zdolności koncentracji, ale to, że ich organizm nie potrafi sobie radzić bez nikotyny. 
 • pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę – palenie papierosów zwiększa apetyt, co więcej w początkowym okresie rzucania palenia nasila się głód nikotynowy. Zamiast sięgnąć po kolejnego papierosa, zaczynamy podjadać, co może nieco zwiększyć wagę ciała po rzuceniu nikotyny. Rozwiązaniem jest więcej aktywności fizycznej, dzięki temu nie będziesz myślał o paleniu oraz unikniesz przybrania na wadze.

Jak rzucić palenie papierosów?

Metoda Carra

Metoda jest dokładnie opisana w książce Allena Carra „The easyway to stop smoking”. Książka ma za zadanie uzmysłowić powody dla których sięgamy po papierosa. Według autora wcale nie potrzeba silnej woli aby skutecznie rzucić palenie. Celem jest poznanie mechanizmu działania głodu nikotynowego oraz wprowadzenie w życie kilku prostych wskazówek. Dobrze wiemy jakie skutki pociąga za sobą palenie, jednak strach nie pozwala nam rzucić nałogu. Strach przed utratą przyjemności, walką z samym sobą o przetrwanie kolejnego dnia bez papierosa. O wiele lepsze efekty uzyskuje się jeśli zdecydujemy się na seminaria terapeutyczne, które są prowadzone w większych miastach. Szacuje się, że po ego rodzaju seminarium aż 70% palaczy rozstaje się z nikotyną.

Hipnoza antynikotynowa

Metoda polega na sugestii zmiany zachowań podczas wprowadzenia pacjenta w stan hipnozy. Celem jest zmiany nastawienia do palenia papierosów i zagłębienie sugestii awersyjnych. Przykładowo hipnotyzer może zasugerować, aby woń dymu papierosowego kojarzył Ci się z najgorszym zapachem jakie kiedykolwiek czułeś. Cena jednej sesji może kosztować nawet 200zł, przy czym zaleca się odbycie ich co najmniej kilka.

Tabletki i plastry

Zarówno tabletki jak i plastry wymagają najmniejszego zaangażowania w stosunku do innych metod. Jest to bardzo prosta metoda rzucania palenia, jednak nie wystarczy zakupić tabletki czy plastry, ale wykazać się wystarczającą siłą woli. Skuteczność plastrów nie jest zbyt wysoka, dlatego lepszym rozwiązaniem są tabletki. Tabletki znacząco zmniejszają głód nikotynowy oraz przeciwdziałają rozdrażnieniu jakie wiąże się rzucaniem palenia. Przy odrobienie silnej woli, po miesiącu można definitywnie rzucić palenie. Jeśli po czasie znów poczujesz chęć na papierosa, zaleca się ponowne powtórzenie kuracji.

TOP1 Nicorix

nicorix

Nicorix to tabletki na bazie naturalnych składników. Pozwalają obniżyć poziom stresu oraz wspomagają pozbycie się głodu nikotynowego. Działanie tabletek wspomaga również oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przyśpieszenie metabolizmu. Na stronie producenta, dowiesz się więcej na temat składu produktu oraz jego stosowania.

 

Dlaczego warto rzucić palenie?

Przedstawiamy krótką listę negatywnych skutków palenia papierosów, które być może już zauważyłeś lub też takie, które prawdopodobnie zauważysz, jeśli nie wygrasz z nikotyną.
 

 • gorsze dotlenienie organizmu
 • nieświeży oddech
 • żółknięcie zębów, szybsze starzenie się i wygląd skóry, włosów i paznokci
 • mniejsza wydolność organizmu
 • zwiększone ryzyko zachorowania na poważne choroby, min. raka płuc
 • smród dymu papierosowe na rękach i ubraniu
 • duże wydatki na papierosy oraz skutki ich palenia (leki, kosmetyki, stomatolog)

Palenie papierosów może negatywnie wpłynąć również na kwestie łóżkowe, w tym:

 • osłabienie lub zaburzenie erekcji
 • mniejsza płodność
 • gorsza kondycja
 • niezadowolenie partnerki, jeśli jest osobą niepalącą, może jej nie odpowiadać woń dymu papierosowego na Twoim ciele czy w ustach

facebook wiecejmeskoscitwitter wiecejmeskosciyoutube wiecejmeskoscigoogleplus wiecejmeskosci


  Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce jakikolwiek porad, które dostępne są na stronie. Przed skorzystaniem z nich skonsultuj je ze swoim lekarzem.