Sprawdź nasze rankingi produktów!

 

pills2
TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA
Sprawdzone tabletki na powiększenie penisa. Nie daj się nabić w butelkę! 

 

Tabletki na przedwczesny wytrysk
TABLETKI NA OPÓŹNIENIE WYTRYSKU
Problem z wytryskiem? Dzięki tym tabletkom zaczniesz kontrolować swój wytrysk!

 

tabletki na potencje 
TABLETKI NA POTENCJĘ

Problemy z erekcją? Sprawdź nasz ranking tabletek na MEGA potencję.

  Czytaj dalej   Czytaj dalej   Czytaj dalej

Przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie

Przedwczesny wytrysk to problem niemal co trzeciego mężczyzny. Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku? Jakie są metody leczenia, która z nich jest najskuteczniejsza?

Co właściwie oznacza – przedwczesny wytrysk?

przedwczesny wytryskWedług różnych źródeł przedwczesny wytrysk następuje w innym czasie. Ogólnie przyjmuje się, że problem dotyka mężczyzn, którzy nie są wstanie wytrzymać podczas penetracji dłużej niż 2 minuty. W szczególnie ciężkich przypadkach wytrysk następuje już podczas samych pieszczot i gry wstępnej. Problem z przedwczesnym wytryskiem dotyka zarówno młodszych jak i starszych mężczyzn. W pierwszym przypadku jest to spowodowane głównie przez wysoki poziom hormonów oraz małe doświadczenie seksualne. Wraz z wiekiem i doświadczeniem powinno być coraz lepiej. Jeśli sytuacja się nie poprawia, należy pomyśleć o podjęciu próby leczenie przedwczesnego wytrysku.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przyczyn przedwczesnego wytrysku może być wiele. Można je podzielić na dwie grupy – przyczyny o podłożu biologicznym oraz podłożu psychicznym. O ile te o podłożu biologicznym można próbować samemu zwalczyć o tyle przyczyny o podłożu psychicznym mogą wymagać pomocy specjalisty.

Do przyczyn o podłożu biologicznym zaliczamy:

 • złe nawyki żywieniowe, niepełnowartościowe posiłki
 • używki
 • brak aktywności fizycznej
 • mało snu
 • choroby narządów płciowych, nadwrażliwość żołędzi, cukrzyca, tarczyca czy zaburzenia układu nerwowego

Do przyczyn o podłoży psychologicznym zaliczamy:

 • niechęć do stosunku, wywołana złymi wspomnieniami
 • niepewność i strach przed kolejnym przedwczesnym wytryskiem
 • długotrwały stres związany z pracą lub życiem prywatnym
 • nerwica
 • fobie
 • stany lękowe
 • depresje

Metody leczenia przedwczesnego wytrysku

Metod jest na szczęście wiele, dobranie odpowiedniej zależy od tego co jest przyczyną przedwczesnej ejakulacji. Najskuteczniejszą, a jednocześnie najbardziej inwazyjną metodą są leki na receptę przepisywane przez lekarza. Wadą leków są możliwe skutki obuczone, dlatego też warto rozważyć stosowanie ziołowych środków, które są bezpieczne dla organizmu. Wady oraz zalety zarówno leków jak i suplementów opisaliśmy w artykule „Leczenie przedwczesnego wytrysku – leki czy suplementy?”.  W celu leczenie przedwczesnego wytrysku można stosować również ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia mięśni Kegla lub technikę przerywanego stosunku. Wszystkie metody znajdziesz we wpisie „Jak przedłużyć stosunek – metody na opóźnienie wytrysku”. Podczas leczenia ważne jest pozytywne nastawienie oraz wsparcie partnerki. Unikanie problemu oraz rozmowy o nim tylko go pogłębia. Silne wsparcie drugiej połówki daje mocnego kopa podczas walki z przedwczesnym wytryskiem.

facebook wiecejmeskoscitwitter wiecejmeskosciyoutube wiecejmeskoscigoogleplus wiecejmeskosci


  Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce jakikolwiek porad, które dostępne są na stronie. Przed skorzystaniem z nich skonsultuj je ze swoim lekarzem.