Sprawdź nasze rankingi produktów!

 

pills2
TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA
Sprawdzone tabletki na powiększenie penisa. Nie daj się nabić w butelkę! 

 

Tabletki na przedwczesny wytrysk
TABLETKI NA OPÓŹNIENIE WYTRYSKU
Problem z wytryskiem? Dzięki tym tabletkom zaczniesz kontrolować swój wytrysk!

 

tabletki na potencje 
TABLETKI NA POTENCJĘ

Problemy z erekcją? Sprawdź nasz ranking tabletek na MEGA potencję.

  Czytaj dalej   Czytaj dalej   Czytaj dalej

Choroba Peyroniego – przyczny, objawy i leczenie

W wyniku choroby Peyroniego dochodzi do stwardnienia ciał jamistych członka, co następnie prowadzi do jego skrzywienie. Najbardziej zagrożeni są mężczyźni między 40. a 60. rokiem życia.  Jakie są przyczyny, symptomy oraz jak leczyć tę dolegliwość?

 

Kiedy skrzywienie penisa wymaga leczenia?

Skrzywienie penisa nie zawsze wiąże się natychmiastowym rozpoczęciem leczenia. Kiedy jest to jedynie defekt kosmetyczny i nie przeszkadza w odbyciu satysfakcjonującego stosunku nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Na wstępnie warto zaznaczyć, że nie można  lekceważyć tego problemu jeśli skrzywienie się pogłębia. Pozostawiając tę dolegliwość bez leczenia stan może się pogarszać, powodując ból członka, problem z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji a nawet stałą impotencję.

Co jest przyczyną?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co przyczynia się do powstawania choroby. Eksperci przypuszczają, że wpływ może mieć podłoże genetyczne. Choroba Peyroniego jest ciężka do zdiagnozowania i częściej dotyka mężczyzn, którzy przechodzili operacje chirurgiczne penisa, z podwyższonym ciśnieniem krwi oraz cukrzyków. Dobrą wiadomością jest to, że dotyka ona zaledwie 1-3% mężczyzn.

Pierwsze sygnały

Typowe objawy, które mogą być sygnałami o chorobie:

  • dyskomfort – odczuwalny dyskomfort i ból penisa
  • niewielkie skrzywienie – być może zauważyłeś pogłębiające się skrzywienie w ostatnim czasie
  • grudki – powstawanie wyczuwalnych grudek, zgrubień na wierzchniej stronie członka

Leczenie

Sposób leczenia choroby Peyroniego jest według ekspertów tematem spornym. Nie ma wystraczających dowodów potwierdzających najbardziej skuteczną metodę dlatego warta rozważenia jest każda z nich – w szczególności we wczesnym stadium.

#1 - Leczenie farmakologiczne

  • Tamoxifen – jeden z najlepszych medykamentów aktualnie stosowanych. Około 75% mężczyzn odnotowuje zmniejszenie bólu oraz dyskomfortu we wczesnym stadium choroby oraz około 30% zauważa zmniejszenie wielkości grudek powodujących zniekształcenie penisa.
  • Aminobenzoesan potasu i witamina E – mimo, iż metoda ta nie jest potwierdzona klinicznie, w pewnych przypadkach przyczynia do znacznego zmniejszenie grudek oraz bólu.

#2 – Fizykoterapia

W przypadku fizykoterapii najczęściej stosuje się falę uderzeniową. Działanie fali uderzeniowej ma za zadanie pobudzenie organizmu do procesu samoleczenia. Po kilku sesjach 80% mężczyzn odnotowuje zauważalne zmniejszenie się ból a u 20-50% z nich zmniejszanie skrzywienia oraz poprawę erekcji. Terapia wspomaga metabolizm oraz krążenie krwi przy czym nie powoduje skutków jakichkolwiek ubocznych.

#3 – Operacja

W przypadku kiedy wszystkie możliwe metody leczenia okazują się zawodne przychodzi czas na rozważenie operacji chirurgicznej. Bywa, że choroba z niewiadomych przyczyn zanika, dlatego operację wykonuje się nie wcześniej niż 12 miesięcy od zauważenia objawów. Operacja jest ostatecznością i wymaga konsultacji z lekarzem. Skutkiem ubocznym leczenia tą metodą jest nieznaczne zmniejszenie się długości penisa o czym z pewnością poinformuje Cię lekarz.

Komentarze obsługiwane przez CComment

facebook wiecejmeskoscitwitter wiecejmeskosciyoutube wiecejmeskoscigoogleplus wiecejmeskosci


  Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce jakikolwiek porad, które dostępne są na stronie. Przed skorzystaniem z nich skonsultuj je ze swoim lekarzem.