Sprawdź nasze rankingi produktów!

 

pills2
TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA
Sprawdzone tabletki na powiększenie penisa. Nie daj się nabić w butelkę! 

 

Tabletki na przedwczesny wytrysk
TABLETKI NA OPÓŹNIENIE WYTRYSKU
Problem z wytryskiem? Dzięki tym tabletkom zaczniesz kontrolować swój wytrysk!

 

tabletki na potencje 
TABLETKI NA POTENCJĘ

Problemy z erekcją? Sprawdź nasz ranking tabletek na MEGA potencję.

  Czytaj dalej   Czytaj dalej   Czytaj dalej

Pompki próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

Pompki próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji stanowią dobrą alternatywę dla leczenia farmakologicznego. Pompki są używane nie tylko w przypadku obniżonej potencji, ale również celem powiększenia rozmiaru penisa. Jaka jest skuteczność pompek próżniowych? W jakich przypadkach nie należy używać pompek?

infografika pompki prozniowe

Historia aparatów próżniowych

Pierwszy aparat próżniowy został stworzony przez dr Johna Kinga w 1874 roku, następnie w 1917 roku patent przejął dr Otto Leder. Pompka próżniowa zyskiwała coraz większą popularność, aż do pojawienia się Viagry. Działania niepożądane inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 oraz przeciwskazania co do stosowania w przypadku niektórych chorób przewlekłych sprawia, że aparaty próżniowe mogą być doskonałą alternatywą. Temat wykorzystania pompek w leczeniu zaburzeń erekcji zostaje poruszany na naukowych kongresach międzynarodowych, jednak w Polsce temat ten nadal nie spotyka się ze zbyt wielkim zainteresowaniem.

Skuteczność pompek próżniowych

Większość do tej pory przeprowadzonych badań wykazuje wysoką skutecznie pompek próżniowych w leczeniu zaburzeń erekcji. Badania R. Lewisa na grupie ponad 34 tysięcy mężczyzn, wskazują na skuteczności pompki na poziomie 65-83%.
Podobne badanie przeprowadził R. Witherington na grupie 1518 respondentów, aż 92% osób uzyskało erekcję dzięki zastosowaniu pompki próżniowej.
Wiele badań potwierdza wysoką skuteczność, jednak nie wszystkie są tak pochlebne. Jedną z prób wykazujących sceptycyzm na temat działania pompek jest eksperyment Dutta T.C., spośród mężczyzn używający aparatu próżniowego przez średnio 37 miesięcy jedynie 35% uzyskała zadowalające wyniki. Rozbieżność może być spowodowana selekcją pacjentów. Skuteczność leczenia zależy w dużym stopniu od etiologii zaburzeń wodu.
Skuteczność na zadowalającym poziomie 75% wykazano również u chorych na cukrzyce (badanie Price D.E. i inni). Pompki próżniowe można stosować zarówno w przewlekłych zaburzeniach erekcji jak i tymczasowych, wywołanych np. okresowym stresem.

Jak stosować pompki próżniowe?

W skład pompki wchodzi: cylinder częściowo lub całkowicie przezroczysty, pompka wywołująca podciśnienie oraz pierścieni zaciskających, które uniemożliwiają odpływ krwi z ciał jamistych penisa.
1. Umieszczamy członka wewnątrz, smarując go wcześniej żelem u jego nasady.
2. Usuwamy powietrze za pomocą pompki ręcznej lub elektrycznej tworząc podciśnienie, które powoduje napływ krwi do ciał jamistych penisa.
3. Średni czas po którym osiąga się erekcję oscyluje w granicach od 30 sekund do 7 minut.
4. Aby uniknąć bólu zaleca się utrzymywanie podciśnienia przez 1-2 minuty, następnie zredukowanie go oraz ponowne wywołanie podciśnienia na 3-4 minuty.

UWAGA!
Pierścienie erekcyjnie zapobiegające odpływowi krwi nie powinny uciskać członka dłużej niż 30 minut.
Do każdego dobrej jakości aparatu próżniowego powinny zostać dołączone pierścienie erekcyjne o różnych rozmiarach. Dopasowuje się je indywidualnie, zbyt duży spowoduje szybki odpływ krwi z ciał jamistych, natomiast zbyt mały może powodować ból i inne działania niepożądane.

Przeciwskazania i działania niepożądane

Działania niepożądane najczęściej występuje w skutek niewłaściwego korzystania z aparatu próżniowego np. niedopasowanie pierścienia erekcyjnego. Innym powodem może być pompka niskiej jakości, dlatego też polecamy nasz ranking pompek do penisa.
Do skutków ubocznych można zaliczyć: ból podczas erekcji, obrzmienie członka, zasinienia oraz problemy z właściwą ejakulacją, uszkodzenia tkanki skórnej.

Pompki nadają się do leczeniu zaburzeń erekcji u większości mężczyzn, wyjątki stanowią:

  • priapizm
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroba Peyroniego, inaczej skrzywienie penisa, przeciwskazania w stosowaniu jedynie w przypadku dużych skrzywień

Zalety i wady leczenia zaburzeń erekcji pompkami próżniowymi

Każda z metod leczenia ma swoje wady i zalety. Do zalet pompek próżniowych można zaliczyć dużą skuteczność (wg. większości badań), niską cenę w przypadku regularnego stosowania, brak skutków ubocznych związanych ze stosowanie leków z grupy PDE-5, brak przeciwskazań w przypadku większości mężczyzn, świetna alternatywa dla leków oraz ziołowych tabletek wspomagających erekcję. Wadą aparatów próżniowych jest: wywoływanie erekcji w sposób nienaturalny, ograniczenie spontaniczności (w biegiem czasu można potraktować to jako element gry wstępnej), brak akceptacji tej metody w przypadku niektórych par.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Najnowsze artykuły

Tantra – sztuka kochania. Czym jest i na czym polega?

Tantra – sztuka kochania. Czym jest i na czym polega?

Tantra – sztuka kochania. Czym jest i na czym polega?   Po pierwszych uniesieniach i przysłowiowych motylach w brzuchu każdy Read More
7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk - 5 minut do przedłużenia stosunku!

7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk - 5 minut do przedłużenia stosunku!

7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk - 5 minut do przedłużenia stosunku! Problem z przedwczesnym wytryskiem dotyka mężczyzn w różnym wieku. Ćwiczenia Read More
Punkt G i kobiecy wytrysk w świetle badań naukowych

Punkt G i kobiecy wytrysk w świetle badań naukowych

Punkt G i kobiecy wytrysk w świetle badań Kobiecy orgazm jest tematem na tyle złożonym, że pomimo wielu przeprowadzonych badań Read More
Afrodyzjaki – naturalne wspomaganie libido

Afrodyzjaki – naturalne wspomaganie libido

Afrodyzjaki – naturalne wspomaganie libido Bogactwa natury od dawna wykorzystywane są w lecznictwie oraz wspomaganiu sprawności seksualnej. Obniżone libido to Read More
Dlaczego warto rzucić palenie? Argumenty i korzyści zdrowotne

Dlaczego warto rzucić palenie? Argumenty i korzyści zdrowotne

Dlaczego warto rzucić palenie? Argumenty i korzyści zdrowotne Dlaczego warto rzucić palenie papierosów? Ten nałóg to nie tylko zwiększone ryzyko Read More
Chcesz zostać ojcem? Rzuć palenie!

Chcesz zostać ojcem? Rzuć palenie!

Chcesz zostać ojcem? Rzuć palenie! Na temat szkodliwości nikotyny można by wiele pisać. Przyjęło się zalecać matkom prowadzenie zdrowego trybu Read More
Granat naturalnym remedium na problemy seksualne?

Granat naturalnym remedium na problemy seksualne?

Granat naturalnym remedium na problemy seksualne? Owoc granatu nazywany często „owocem męskości” to naturalne bogactwo antyoksydantów oraz wielu cennych substancji Read More
  • 1

facebook wiecejmeskoscitwitter wiecejmeskosciyoutube wiecejmeskoscigoogleplus wiecejmeskosci


  Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce jakikolwiek porad, które dostępne są na stronie. Przed skorzystaniem z nich skonsultuj je ze swoim lekarzem.