Sprawdź nasze rankingi produktów!

 

pills2
TABLETKI NA POWIĘKSZENIE PENISA
Sprawdzone tabletki na powiększenie penisa. Nie daj się nabić w butelkę! 

 

Tabletki na przedwczesny wytrysk
TABLETKI NA OPÓŹNIENIE WYTRYSKU
Problem z wytryskiem? Dzięki tym tabletkom zaczniesz kontrolować swój wytrysk!

 

tabletki na potencje 
TABLETKI NA POTENCJĘ

Problemy z erekcją? Sprawdź nasz ranking tabletek na MEGA potencję.

  Czytaj dalej   Czytaj dalej   Czytaj dalej

Przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie

Przedwczesny wytrysk może satysfakcję z seksu i wprowadzić w istną frustrację. Jakie są przyczyny i metody leczenia? Problem z przedwczesny wytryskiem dotyka, aż 37% Polaków, dowiedz się kiedy należy zabrać się za leczenie!

Co właściwie oznacza – przedwczesny wytrysk?

Według różnych źródeł przedwczesny wytrysk jest nieco odmiennie definiowany pod względem czasu po jakim następuje ejakulacja. Ogólnie przyjmuje się, że problem dotyka mężczyzn, którzy nie są wstanie wytrzymać podczas penetracji dłużej niż 2 minuty. W szczególnie ciężkich przypadkach wytrysk następuje już podczas samych pieszczot i gry wstępnej. Problem z przedwczesnym wytryskiem dotyka zarówno młodszych jak i starszych mężczyzn. W pierwszym przypadku jest to spowodowane głównie przez wysoki poziom hormonów oraz małym doświadczeniem seksualnym. Wraz z wiekiem i doświadczeniem powinno być coraz lepiej. Jeśli sytuacja się nie poprawia, należy pomyśleć o podjęciu próby leczenie przedwczesnego wytrysku.

Publikacje naukowe oraz badania najczęściej definiują przedwczesny wytrysk jako nie możność penetracji waginalnej dłużej niż 1-2 minuty. Czas penetracji wewnątrzwaginalnej określa się jako IELT (ang. Intervaginal ejaculation latency time).

Klasyfikacji można dokonać rozróżniając stopień nasilenia dolegliwości:
- IELT ≤ 15 sekund – postać ciężka
- IELT od 15 sekund do 1 minuty – postać umiarkowania
- IELT od 1 do 2 minut – postać łagodna

przedwczesny wytrysk fakty

Infografika stworzona w oparciu o dane przedstawiane na nietylkomoment.pl - kamapanie społecznej walczącej z przedwczesnym wytryskiem.

Co mówią liczby?

Raport badania „Seksualność Polaków” opublikowany w 2011 roku wskazuje, że problem przedwczesnego wytrysku dotyczy 37% mężczyzn. Skala problemu jest duża. Współczesne metody zapewniają skuteczność leczenia na poziomie 90%, pomimo tego problem przez wielu jest bagatelizowany. Szacuje się, że po pomoc do specjalisty zgłasza się jedynie co dziesiąty mężczyzna borykający się z przedwczesnym wytryskiem. Wydawałoby się, że jest to problem młodych adeptów sztuki seksu, jednak dotyczy mężczyzn w różnym wieku od 18 do 64 lat, a co więcej występuje częściej niż zaburzenia erekcji.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przyczyn przedwczesnego wytrysku może być wiele. Można je podzielić na dwie grupy – przyczyny o podłożu biologicznym (neurobiologiczne) oraz podłożu psychicznym (psychogenno-behawioralne). O ile te o podłożu biologicznym można próbować samemu zwalczyć, o tyle przyczyny o podłożu psychicznym mogą wymagać pomocy specjalisty.

Do przyczyn o podłożu biologicznym zaliczamy między innymi:

 • złe nawyki żywieniowe, niepełnowartościowe posiłki
 • używki
 • brak aktywności fizycznej
 • mało snu
 • choroby narządów płciowych
 • nadwrażliwość żołędzi
 • nadczynność tarczycy
 • cukrzyca
 • zaburzenia układu nerwowego
 • stwardnienie rozsiane
 • rozszczep kręgosłupa
 • guz rdzenia kręgowego  

Do przyczyn o podłoży psychogenno-behawioralnym zaliczamy:

 • nieprawidłowego wyobrażenia i fałszywe przekonania dotyczące seksualności nabyte w dzieciństwie
 • niechęć do stosunku wywołana złymi wspomnieniami z inicjacji
 • niepewność i lęk przed kolejnym przedwczesnym wytryskiem
 • długotrwały stres związany z pracą lub życiem prywatnym

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Na wstępie należy określić czas trwania stosunku. Leczenie planuje się z uwzględnieniem skali nasilenia przedwczesnego wytrysku. W przypadku łagodne lub umiarkowanego nasilenia wystarczająca powinna być terapia behawioralna z użyciem metody start-stop lub metody uciskowej oraz wspomagani tabletkami opóźniającymi wytrysk na bazie ziół, witamin i minerałów.
W najcięższych stanach warto rozważyć farmakoterapię. Celem leczenia przedwczesnego wytrysku wykorzystuje się leki z grupy SSRI (antydepresanty) oraz środki znieczulające miejscowo. W związku z możliwymi skutkami ubocznymi (min. zaburzenia erekcji, rozdrażnienie,  bóle głowy) należy stosować terapię pod stała kontrolą lekarską. Lekarz powinien stale monitorować postęp leczenia oraz dobrać lek i dawkę tak aby terapia była skuteczna przy minimalnych skutkach ubocznych.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

facebook wiecejmeskoscitwitter wiecejmeskosciyoutube wiecejmeskoscigoogleplus wiecejmeskosci


  Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce jakikolwiek porad, które dostępne są na stronie. Przed skorzystaniem z nich skonsultuj je ze swoim lekarzem.